5S Audit pro výrobu

Značka: DC VISION

Metoda 5S – předpoklad pro další zlepšování ve výrobě

O metodě 5S se ne nadarmo říká, že je základním kamenem štíhlé výroby. Je to předpoklad pro další zavádění systémů zlepšování a zefektivňování (nejen) výrobních procesů. Jedná se o souhrn základních kroků, které vedou k odstranění plýtvání na pracovišti.

Tato metoda vznikla v Japonsku, počáteční písmena jednotlivých kroků symbolizují oněch „5S". Přestože je postup dle metody přesně daný, stále častěji se objevuje i „český přístup", tj. aplikace v souladu s českou mentalitou a přizpůsobení konkrétním podmínkám a kultuře firmy: pojmenování jednotlivých kroků po svém, vlastní způsob představení metody zaměstnancům a jejího zavádění. Ať tak či tak, 5S hraje při zeštíhlování procesů významnou roli.

5S Audit je základním nástrojem pro udržování disciplíny, čistého a bezpečného pracoviště.

Dostupnost Digitální produkt - můžete mít už dnes
Můžeme doručit do:
17.5.2022
Kód: 63
499 Kč
5S Audit pro výrobu
Značka: DC VISION
5S Audit
Novinka Tip
Doprava zdarma

#1 v kvalitě
Národní cena kvality ČR

#2 v kontextu
unikátní organické soustavy řízení

#1 ve sdílení
sdílíme naše manažerské kuchařky

#1 v obsahu
Jsme autory know-how

Proč zavádět 5S?

Vizualizuje se a redukuje plýtvání. Na pracovišti se obvykle odhalí a následně zredukuje mnohem více plýtvání, než by se očekávalo, např.:

 • nadbytečné zásoby: velmi jednoduchým a finančně nenáročným řešením je označení minimální a maximální úrovně zásob;
 • chyby lze efektivně eliminovat pomocí chybuvzdorných pomůcek a vizualizací;
 • zbytečné pohyby odstraníme např. zjednodušením hledání potřebných věcí;
 • atd.

Významně se zlepší materiálový tok, např. zavedením vizualizace ve skladu, používáním standardů apod.

 • Zvýší se kvalita a bezpečnost práce, neboť pouze čisté a vizualizované pracoviště může být bezpečné.
 • Zlepší se pracovní prostředí.
 • Změní se k lepšímu podniková kultura. Do zavádění 5S je třeba zapojit všechny pracovníky, ale ne příkazem, naopak: nadchnout je pro věc, dát jim prostor pro vlastní nápady, jak zlepšit své pracoviště a usnadnit si tím práci.

Změna pracoviště dle metodiky 5S probíhá v pěti po sobě jdoucích krocích:

 1. vytřídit, separovat,
 2. vizualizovat, systematizovat,
 3. čistit,
 4. standardizovat,
 5. stále zlepšovat a sebedisciplína.

Hlavním důvodem zavedení 5S do výroby není jen odstranění plýtvání, ale také zlepšení materiálového a informačního toku, produktivity pracovníků, podnikové kultury, týmové práce a pracovního prostředí. 5S je vhodné pro výrobní i servisní organizace.

Držíme vám palce!

Doplňkové parametry

Kategorie: Šablony
Šablona Microsoft Excel: XLSM

DC VISION je týmem specialistů na budování unikátních organizačních soustav řízení a inovačního myšlení. Jsme tým s globálním dosahem a lokální implementací. Prestižní poradenské firmy jsou standardně tajemné jako hrad v Karpatech, všechny jejich „kuchařky“ jsou nedostupné a bez velké investice do jejich poradenských služeb se k jejich „kuchařkám“ nedostanete. My se nebojíme poskytnout naše „kuchařky“ za symbolické ceny, abyste si pak případně nekupovali naše manažerské a poradenské služby jako zajíce v pytli.

Neprodáváme klientům jen „manažerské kuchařky“, my umíme „vařit“ a učíme to i ostatní

Zlepšete růst a efektivitu své organizace využitím manažerských služeb a knihovny DC VISION obsahující řadu publikací, prezentací, formulářů a šablon. Naše nástroje jsou obdobného kalibru jako ty, které produkují špičkové poradenské firmy pro management, jako jsou McKinsey, BCG, Bain či Accenture. Šablony a nástroje vyvinuli a upravili zkušení manažeři a konzultanti DC VISION s více než 20-ti letou praxí, působící dnes ve světových korporacích LEGO, GCE, Bugaboo, Alberthein, SIEMENS, VW LEASING a dalších.

DC VISION je členem globální sítě inovačních firem BCon a aktivním členem Nadace ZET.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení