DMAIC - Model řízení projektu

Značka: DC VISION

DMAIC je cyklická posloupnost kroků datově orientovaného projektového řízení s cílem zlepšit, stabilizovat a optimalizovat procesy. DMAIC je klíčovým nástrojem Six Sigma projektů, avšak může se použít i při jiných technikách neustálého zlepšování.

 

Dostupnost Digitální produkt - můžete mít už dnes
Můžeme doručit do:
17.5.2022
Kód: 72
599 Kč –17 % 499 Kč
DMAIC - Model řízení projektu
Značka: DC VISION
Snímek obrazovky 2021 10 23 v 17.12.59
Akce Tip
Doprava zdarma 599 Kč –17 %

#1 v kvalitě
Národní cena kvality ČR

#2 v kontextu
unikátní organické soustavy řízení

#1 ve sdílení
sdílíme naše manažerské kuchařky

#1 v obsahu
Jsme autory know-how

Co znamená zkratka DMAIC

DMAIC je akronymem z anglických názvů fází projektu: Define, Measure, Analyze, Improve a Control. Do češtiny by se daly přeložit, jako Zadefinuj, Změř, Zanalyzuj, Zlepšit a Standardizuj.

Jak použít postup DMAIC

Projekt DMAIC je rozdělen do pěti na sebe navazujících fází, přičemž je nutné dodržet jejich pořadí. Výstup z předchozí fáze je vstupem do aktuální fáze. Po každé fázi se začleňuje i tzv. review, sumarizace fáze. Účelem DMAIC je správně pochopit řešený problém a navrhnout skutečně účinná nápravná opatření. Protože se DMAIC používá k odstranění komplexních problémů, vyžaduje poměrně náročné vstupy ve formě času (projekt může trvat více než 12 měsíců), pracovní síly (projekt je týmovou prací), ale i financí (projekt vyžaduje měření a náklady spojené s testováním hypotéz a realizací nápravných opatření). Každé pochybení je proto nákladné. Na druhé straně mají takové projekty potenciál ušetřit náklady řádově v 10 tisících (Green belt projekt) až 100 tisících (Black belt projekt) EUR.

Naše projektová šablona byla využita ve více než 50 firmách po celém světě. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šablony
Formát Microsoft Excel: XLS

DC VISION je týmem specialistů na budování unikátních organizačních soustav řízení a inovačního myšlení. Jsme tým s globálním dosahem a lokální implementací. Prestižní poradenské firmy jsou standardně tajemné jako hrad v Karpatech, všechny jejich „kuchařky“ jsou nedostupné a bez velké investice do jejich poradenských služeb se k jejich „kuchařkám“ nedostanete. My se nebojíme poskytnout naše „kuchařky“ za symbolické ceny, abyste si pak případně nekupovali naše manažerské a poradenské služby jako zajíce v pytli.

Neprodáváme klientům jen „manažerské kuchařky“, my umíme „vařit“ a učíme to i ostatní

Zlepšete růst a efektivitu své organizace využitím manažerských služeb a knihovny DC VISION obsahující řadu publikací, prezentací, formulářů a šablon. Naše nástroje jsou obdobného kalibru jako ty, které produkují špičkové poradenské firmy pro management, jako jsou McKinsey, BCG, Bain či Accenture. Šablony a nástroje vyvinuli a upravili zkušení manažeři a konzultanti DC VISION s více než 20-ti letou praxí, působící dnes ve světových korporacích LEGO, GCE, Bugaboo, Alberthein, SIEMENS, VW LEASING a dalších.

DC VISION je členem globální sítě inovačních firem BCon a aktivním členem Nadace ZET.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení