DMAIC - Model řízení projektu

Značka: DC VISION

DMAIC je cyklická posloupnost kroků datově orientovaného projektového řízení s cílem zlepšit, stabilizovat a optimalizovat procesy. DMAIC je klíčovým nástrojem Six Sigma projektů, avšak může se použít i při jiných technikách neustálého zlepšování.

 

Dostupnost Digitální produkt - můžete mít už dnes
Můžeme doručit do:
23.7.2024
Kód: 72
599 Kč
DMAIC - Model řízení projektu
Značka: DC VISION
Snímek obrazovky 2021 10 23 v 17.12.59
Akce Tip
Doprava zdarma

#1 v kvalitě
Národní cena kvality ČR

#2 v kontextu
unikátní organické soustavy řízení

#1 ve sdílení
sdílíme naše manažerské kuchařky

#1 v obsahu
Jsme autory know-how

Co znamená zkratka DMAIC

DMAIC je akronymem z anglických názvů fází projektu: Define, Measure, Analyze, Improve a Control. Do češtiny by se daly přeložit, jako Zadefinuj, Změř, Zanalyzuj, Zlepšit a Standardizuj.

Jak použít postup DMAIC

Projekt DMAIC je rozdělen do pěti na sebe navazujících fází, přičemž je nutné dodržet jejich pořadí. Výstup z předchozí fáze je vstupem do aktuální fáze. Po každé fázi se začleňuje i tzv. review, sumarizace fáze. Účelem DMAIC je správně pochopit řešený problém a navrhnout skutečně účinná nápravná opatření. Protože se DMAIC používá k odstranění komplexních problémů, vyžaduje poměrně náročné vstupy ve formě času (projekt může trvat více než 12 měsíců), pracovní síly (projekt je týmovou prací), ale i financí (projekt vyžaduje měření a náklady spojené s testováním hypotéz a realizací nápravných opatření). Každé pochybení je proto nákladné. Na druhé straně mají takové projekty potenciál ušetřit náklady řádově v 10 tisících (Green belt projekt) až 100 tisících (Black belt projekt) EUR.

Naše projektová šablona byla využita ve více než 50 firmách po celém světě. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šablony
Formát Microsoft Excel: XLS

DC VISION je týmem specialistů na budování unikátních organizačních soustav řízení a inovačního myšlení. Jsme tým s globálním dosahem a lokální implementací. Prestižní poradenské firmy jsou standardně tajemné jako hrad v Karpatech, všechny jejich „kuchařky“ jsou nedostupné a bez velké investice do jejich poradenských služeb se k jejich „kuchařkám“ nedostanete. My se nebojíme poskytnout naše „kuchařky“ za symbolické ceny, abyste si pak případně nekupovali naše manažerské a poradenské služby jako zajíce v pytli.

Neprodáváme klientům jen „manažerské kuchařky“, my umíme „vařit“ a učíme to i ostatní

Zlepšete růst a efektivitu své organizace využitím manažerských služeb a knihovny DC VISION obsahující řadu publikací, prezentací, formulářů a šablon. Naše nástroje jsou obdobného kalibru jako ty, které produkují špičkové poradenské firmy pro management, jako jsou McKinsey, BCG, Bain či Accenture. Šablony a nástroje vyvinuli a upravili zkušení manažeři a konzultanti DC VISION s více než 20-ti letou praxí, působící dnes ve světových korporacích LEGO, GCE, Bugaboo, Alberthein, SIEMENS, VW LEASING a dalších.

DC VISION je členem globální sítě inovačních firem BCon a aktivním členem Nadace ZET.