Jednobodová lekce

Značka: DC VISION

Formulář Jednobodové lekce ocení všichni, kteří zavádějí přístupy Štíhlého myšlení do oblasti výroby nebo služeb. Jednobodová lekce je jednoduchý nástroj, který slovně a obrazně popisuje jakoukoli činnost. Příkladem může být použití kopírky nebo čištění stroje.

Dostupnost Digitální produkt - můžete mít už dnes
Můžeme doručit do:
17.5.2022
Kód: 147
119 Kč
Jednobodová lekce
Značka: DC VISION
Jednobodová lekce
Doprava zdarma

#1 v kvalitě
Národní cena kvality ČR

#2 v kontextu
unikátní organické soustavy řízení

#1 ve sdílení
sdílíme naše manažerské kuchařky

#1 v obsahu
Jsme autory know-how

Jednobodová lekce (z angl. One Point Lesson) je jednoduchý, ale mocný nástroj vzdělávání a rozvoje znalostí. Jak z názvu vyplývá, je vždy zaměřena na jeden problematický bod v procesu. Když jsou jednobodové lekce ve firmě systematicky používány, pomáhají pracovníkům jak při plnění každodenních úkolů, tak při zlepšování a zvyšování efektivity procesů. Rovněž jsou účinným nástrojem při zaškolování nových či zvyšování kvalifikace stávajících zaměstnanců.

Použití jednobodových lekcí

Jednobodové lekce mohou být použity v širokém spektru procesů a činností. Často jsou používány pro předání prvotní informace o vybrané metodě "Lean" či ve spojitosti se zabezpečením autonomní údržby (kontrola a drobné opravy strojních zařízení). Určitě se však nejedná pouze o oblast výroby. Stejně jako ve výrobní sféře je můžeme uplatnit v administrativě nebo servisních procesech. Názorným a velmi jednoduchým příkladem je vizuální návod nad kopírkou v kanceláři, který každému říká, jak si poradit s uvíznutým papírem.

Příklady možnosti použití jednobodových lekcí:
  • pracovní a montážní postupy,
  • postupy čištění, údržby, mazání,
  • kontrolní postupy,
  • obsluha strojních zařízení,
  • přestavba strojních zařízení,
  • postup při výskytu abnormality,
  • popis technického řešení,
  • popis vybrané metody "Lean",
  • atd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jednotlivé nástroje
Formát Microsoft Excel: XLSX

DC VISION je týmem specialistů na budování unikátních organizačních soustav řízení a inovačního myšlení. Jsme tým s globálním dosahem a lokální implementací. Prestižní poradenské firmy jsou standardně tajemné jako hrad v Karpatech, všechny jejich „kuchařky“ jsou nedostupné a bez velké investice do jejich poradenských služeb se k jejich „kuchařkám“ nedostanete. My se nebojíme poskytnout naše „kuchařky“ za symbolické ceny, abyste si pak případně nekupovali naše manažerské a poradenské služby jako zajíce v pytli.

Neprodáváme klientům jen „manažerské kuchařky“, my umíme „vařit“ a učíme to i ostatní

Zlepšete růst a efektivitu své organizace využitím manažerských služeb a knihovny DC VISION obsahující řadu publikací, prezentací, formulářů a šablon. Naše nástroje jsou obdobného kalibru jako ty, které produkují špičkové poradenské firmy pro management, jako jsou McKinsey, BCG, Bain či Accenture. Šablony a nástroje vyvinuli a upravili zkušení manažeři a konzultanti DC VISION s více než 20-ti letou praxí, působící dnes ve světových korporacích LEGO, GCE, Bugaboo, Alberthein, SIEMENS, VW LEASING a dalších.

DC VISION je členem globální sítě inovačních firem BCon a aktivním členem Nadace ZET.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení