Jednobodová lekce

Značka: DC VISION

Formulář Jednobodové lekce ocení všichni, kteří zavádějí přístupy Štíhlého myšlení do oblasti výroby nebo služeb. Jednobodová lekce je jednoduchý nástroj, který slovně a obrazně popisuje jakoukoli činnost. Příkladem může být použití kopírky nebo čištění stroje.

Dostupnost Digitální produkt - můžete mít už dnes
Můžeme doručit do:
22.5.2024
Kód: 147
119 Kč
Jednobodová lekce
Značka: DC VISION
Jednobodová lekce
Doprava zdarma

#1 v kvalitě
Národní cena kvality ČR

#2 v kontextu
unikátní organické soustavy řízení

#1 ve sdílení
sdílíme naše manažerské kuchařky

#1 v obsahu
Jsme autory know-how

Jednobodová lekce (z angl. One Point Lesson) je jednoduchý, ale mocný nástroj vzdělávání a rozvoje znalostí. Jak z názvu vyplývá, je vždy zaměřena na jeden problematický bod v procesu. Když jsou jednobodové lekce ve firmě systematicky používány, pomáhají pracovníkům jak při plnění každodenních úkolů, tak při zlepšování a zvyšování efektivity procesů. Rovněž jsou účinným nástrojem při zaškolování nových či zvyšování kvalifikace stávajících zaměstnanců.

Použití jednobodových lekcí

Jednobodové lekce mohou být použity v širokém spektru procesů a činností. Často jsou používány pro předání prvotní informace o vybrané metodě "Lean" či ve spojitosti se zabezpečením autonomní údržby (kontrola a drobné opravy strojních zařízení). Určitě se však nejedná pouze o oblast výroby. Stejně jako ve výrobní sféře je můžeme uplatnit v administrativě nebo servisních procesech. Názorným a velmi jednoduchým příkladem je vizuální návod nad kopírkou v kanceláři, který každému říká, jak si poradit s uvíznutým papírem.

Příklady možnosti použití jednobodových lekcí:
  • pracovní a montážní postupy,
  • postupy čištění, údržby, mazání,
  • kontrolní postupy,
  • obsluha strojních zařízení,
  • přestavba strojních zařízení,
  • postup při výskytu abnormality,
  • popis technického řešení,
  • popis vybrané metody "Lean",
  • atd.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jednotlivé nástroje
Formát Microsoft Excel: XLSX

DC VISION je týmem specialistů na budování unikátních organizačních soustav řízení a inovačního myšlení. Jsme tým s globálním dosahem a lokální implementací. Prestižní poradenské firmy jsou standardně tajemné jako hrad v Karpatech, všechny jejich „kuchařky“ jsou nedostupné a bez velké investice do jejich poradenských služeb se k jejich „kuchařkám“ nedostanete. My se nebojíme poskytnout naše „kuchařky“ za symbolické ceny, abyste si pak případně nekupovali naše manažerské a poradenské služby jako zajíce v pytli.

Neprodáváme klientům jen „manažerské kuchařky“, my umíme „vařit“ a učíme to i ostatní

Zlepšete růst a efektivitu své organizace využitím manažerských služeb a knihovny DC VISION obsahující řadu publikací, prezentací, formulářů a šablon. Naše nástroje jsou obdobného kalibru jako ty, které produkují špičkové poradenské firmy pro management, jako jsou McKinsey, BCG, Bain či Accenture. Šablony a nástroje vyvinuli a upravili zkušení manažeři a konzultanti DC VISION s více než 20-ti letou praxí, působící dnes ve světových korporacích LEGO, GCE, Bugaboo, Alberthein, SIEMENS, VW LEASING a dalších.

DC VISION je členem globální sítě inovačních firem BCon a aktivním členem Nadace ZET.