Mapa toku hodnot (VSM)

Značka: DC VISION

Potřebujete snadný nástroj k vytváření map vašich hodnotových toků (VSM)? V naší šabloně VSM najdete všechny symboly pro kompletaci mapy. Jediná věc, kterou musíte udělat sami, je zkompletovat je dohromady.

Dostupnost Digitální produkt - můžete mít už dnes
Můžeme doručit do:
17.6.2024
Kód: 141
129 Kč
Mapa toku hodnot (VSM)
Značka: DC VISION
Šablona VSM
Doprava zdarma

#1 v kvalitě
Národní cena kvality ČR

#2 v kontextu
unikátní organické soustavy řízení

#1 ve sdílení
sdílíme naše manažerské kuchařky

#1 v obsahu
Jsme autory know-how

Design hodnotového toku (value stream mapping - VSM) vede k návrhu efektivního hodnotového toku zaměřeného na zákazníka. Hodnotový tok je sled všech procesních kroků od suroviny až po přijetí zákazníkem, při nichž vzniká výrobek, a za něž je zákazník ochoten zaplatit.

Hlavní fáze VSM:

  • Provedení tzv. "Gemba-Walk" pro seznámení se s procesem. Sleduje se cesta výrobku od začátku do konce s důrazem na identifikaci plýtvání.
  • Zakreslení hodnotového toku, vizuální znázornění všech procesů (materiálových a informačních toků). Začíná se u zákazníka a pokračuje opačným směrem k toku materiálu vstříc problémům.
  • K zakreslení se používá tužka a papír kvůli případným změnám a hlavně, je to nejrychlejší.
  • V další fázi se nakreslí "požadovaný stav" hodnotového toku, který se dá realizovat v přehledném časovém rámci (v řádu měsíců)
  • Realizace návrhu - tímto krokem se stává budoucí stav současným a možností pro další Kaizen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Jednotlivé nástroje
Formát Microsoft Excel: XSLX

DC VISION je týmem specialistů na budování unikátních organizačních soustav řízení a inovačního myšlení. Jsme tým s globálním dosahem a lokální implementací. Prestižní poradenské firmy jsou standardně tajemné jako hrad v Karpatech, všechny jejich „kuchařky“ jsou nedostupné a bez velké investice do jejich poradenských služeb se k jejich „kuchařkám“ nedostanete. My se nebojíme poskytnout naše „kuchařky“ za symbolické ceny, abyste si pak případně nekupovali naše manažerské a poradenské služby jako zajíce v pytli.

Neprodáváme klientům jen „manažerské kuchařky“, my umíme „vařit“ a učíme to i ostatní

Zlepšete růst a efektivitu své organizace využitím manažerských služeb a knihovny DC VISION obsahující řadu publikací, prezentací, formulářů a šablon. Naše nástroje jsou obdobného kalibru jako ty, které produkují špičkové poradenské firmy pro management, jako jsou McKinsey, BCG, Bain či Accenture. Šablony a nástroje vyvinuli a upravili zkušení manažeři a konzultanti DC VISION s více než 20-ti letou praxí, působící dnes ve světových korporacích LEGO, GCE, Bugaboo, Alberthein, SIEMENS, VW LEASING a dalších.

DC VISION je členem globální sítě inovačních firem BCon a aktivním členem Nadace ZET.