Měření a vizualizace OEE

Značka: DC VISION

OEE - Overall Equipment Effectiveness je nejpoužívanější výrobní statistika managementu podniků. Hodnota OEE představuje klíčovou informaci pro podniky, které chtějí neustále zlepšovat a zeštíhlovat svoje výrobní procesy. Využívá se v zlepšovacích programech jako downtime management (DTM), lean manufacturing, Six Sigma nebo Kaizen. Celková efektivita zařízení OEE odkrývá skryté kapacity výrobních strojů, kterých mohou využít výrobní týmy a dosáhnout tím zvýšení provozního zisku podniku.

Dostupnost Digitální produkt - můžete mít už dnes
Můžeme doručit do:
22.5.2024
Kód: 66
169 Kč
Měření a vizualizace OEE
Značka: DC VISION
OEE
Akce Tip
Doprava zdarma

#1 v kvalitě
Národní cena kvality ČR

#2 v kontextu
unikátní organické soustavy řízení

#1 ve sdílení
sdílíme naše manažerské kuchařky

#1 v obsahu
Jsme autory know-how

OEE ukazuje výrobní ztráty způsobené prostoji/opravami nebo poruchami strojů - DOSTUPNOST, ztráty využití normované kapacity zařízení/nižší výrobní takt - VÝKON a ztráty z nekvality výrobků/vady/poškození - KVALITA.

Výpočet CEZ (Celková efektivita zařízení) = OEE (Overall Equipment Effectiveness):

CEZ = D * R * Q
D - dostupnost
R - rychlost
Q - úroveň kvality

Dostupnost (D) = plánovaný čas provozu - čas přerušení / plánovaný čas provozu

Rychlost (R) = normovaný čas na kus x výroba v kusech / plánovaný čas provozu - čas přerušení

Kvalita (Q) = celkový výkon - množsví zmetků / celkový výkon


Největším úskalím je vždy spolehlivost zpracovávaných dat a následně smysluplné využití získaných výstupních údajů. Vždy bychom měli pamatovat na skutečnost, že účelem měření OEE totiž není měření samotné, ale vytvoření systému pro včasnou identifikaci problémů a jejich účinnou eliminaci.

Doručíme do hodiny

Elektronické doručení emailem ve formátu MS Excel.

Pěkný design

Navrženo pro vizuální management ve firmě. 

Na měření záleží

Co neměříte, to neřídíte. OEE šablona umožní již za pár minut měřit / řídit výkonnost vašich výrobních procesů. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šablony
Šablona Microsoft Excel: XLSM

DC VISION je týmem specialistů na budování unikátních organizačních soustav řízení a inovačního myšlení. Jsme tým s globálním dosahem a lokální implementací. Prestižní poradenské firmy jsou standardně tajemné jako hrad v Karpatech, všechny jejich „kuchařky“ jsou nedostupné a bez velké investice do jejich poradenských služeb se k jejich „kuchařkám“ nedostanete. My se nebojíme poskytnout naše „kuchařky“ za symbolické ceny, abyste si pak případně nekupovali naše manažerské a poradenské služby jako zajíce v pytli.

Neprodáváme klientům jen „manažerské kuchařky“, my umíme „vařit“ a učíme to i ostatní

Zlepšete růst a efektivitu své organizace využitím manažerských služeb a knihovny DC VISION obsahující řadu publikací, prezentací, formulářů a šablon. Naše nástroje jsou obdobného kalibru jako ty, které produkují špičkové poradenské firmy pro management, jako jsou McKinsey, BCG, Bain či Accenture. Šablony a nástroje vyvinuli a upravili zkušení manažeři a konzultanti DC VISION s více než 20-ti letou praxí, působící dnes ve světových korporacích LEGO, GCE, Bugaboo, Alberthein, SIEMENS, VW LEASING a dalších.

DC VISION je členem globální sítě inovačních firem BCon a aktivním členem Nadace ZET.